Jet JTS-600XL
giá cố định chưa bao gồm thuế GTGT
Năm sản xuất
2025
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Söding Áo
Máy cưa bàn trượt Jet JTS-600XL
more Images
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Jet JTS-600XL
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Máy cưa bàn trượt
Nhà sản xuất:
Jet
Mô hình:
JTS-600XL
Năm sản xuất:
2025
Tình trạng:
gần như mới (đã qua sử dụng)
Giá & Vị trí
Vị trí:
Packer Str. 169, 8561 Söding, Österreich Áo
Mô tả
For sale is a used JET panel saw JTS-600XL with a maximum cutting length of 1600 mm.
Technical data:
- Motor: 230 V / 1.5 kW / 2 HP
- Saw blade speed: 4000 rpm
- Saw blade diameter / bore: 250 / 30 mm
- Saw blade tilt: 0° – 45°
- Max. cutting depth at 0°: 80 mm
- Max. cutting depth at 45°: 54 mm
- Max. cutting width at rip fence: 610 mm
- Table dimensions: 800 x 350 mm
- Table extension: 415 x 350 mm
- Table widening (right): 800 x 270 mm
- Precision sliding table: 1600 x 255 mm
- Max. cutting length: 1600 mm
Gedpfxsy Nm H Ae Abaebl
- Machine dimensions: 1650 x 2200 x 1100 mm
- Weight: 157 kg
Scope of delivery:
- Sliding table 1600 x 255 mm
- Circular saw blade Ø 254 x 30 x 3 mm - 36 TCT teeth
- Parallel fence
- Support table 460 x 600 mm with extendable crosscut fence 2200 mm
- Extraction port Ø 100 mm