Laser sợi quang: Senfeng SF3015H4
Senfeng SF3015H4
Năm sản xuất
2025
Tình trạng
Mới
Vị trí
Haarle Hà Lan
Laser sợi quang: Senfeng SF3015H4 Senfeng SF3015H4
more Images
YouTube video
Senfeng SF3015H4
Senfeng SF3015H4
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Nhà sản xuất:
Senfeng
Mô hình:
SF3015H4
Năm sản xuất:
2025
Tình trạng:
mới
Giá & Vị trí
Vị trí:
Bloeme-weide 25, 7448 PX Haarle, Nederland Hà Lan
Mô tả
The Senfeng SF3015H4 is a machine for heavier production requirements.
With an extra heavy frame, this machine is suitable for higher production requirements.
This frame is also prepared for possible automation.
Besten Machines has been a dealer for metalworking machines for more than 25 years.
In addition, we have a large stock of spare parts to be able to offer a high level of service.
- Laser Power: 12,000 W
- Laser Wave length: 1020 nm - 1080 nm
- Range X-axis: 3000 mm
- Range Y-axis: 1500 mm
- Max. Acceleration plate cutting: 2.8 G
- Maximum simultaneous axes speed: 200 m/min
- Positioning accuracy: ± 0.03 mm/m
- Repeat accuracy: ± 0.02 mm/m
- Operating voltage: 400V / 50Hz ± 5%
- Cutting gases: Oxygen, Nitrogen
- Cutting table: 3000×1500 mm
- Machine weight: ± 9,000Kg
- Equipped with shuttle table
Gsdpfx Ajvtzbqscdsit
– Max. weight of plate per changing table: 3,000 Kg
=====
In addition, the machine is equipped with the following options:
- Control: Hypcut
- Pull-out drawers for collecting small parts
- Aviation aluminum beam
- 12,000 watt Max Photonics EU Laser source
- Cutting head: Boci BLT441
- Closed top and full machine housing
- Proportional pressure control for Oxygen (low pressure), Nitrogen (high pressure)
- Water cooler
- Power stabilizer
- Automatic lubrication unit
- Matching extraction
- Installation by our own technicians (Additional price based on location)
Tin đăng này được dịch tự động. Có thể có lỗi dịch thuật.
Tài liệu
Nhà cung cấp
Lần truy cập cuối: tuần trước
Đã đăng ký từ: 2015
11 Quảng cáo trực tuyến
Gọi điện
Gửi yêu cầu
đấtus
Đức
Áo
Thụy Sĩ
Hoa Kỳ
Vương quốc Anh
Pháp
Bỉ
Tây Ban Nha
Mexico
Ý
Hà Lan
Ba Lan
Liên bang Nga
Belarus (Cộng hòa Belarus)
Ukraina
Estonia
Thổ Nhĩ Kỳ
New Zealand
Ai-len
Cộng hòa Séc
Đan Mạch
Phần Lan
Thụy Điển
Na Uy
Luxembourg
Hy Lạp
Litva
Latvia
Iceland
Bồ Đào Nha
Braxin
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Rumani
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Bắc Macedonia
Bosnia và Hercegovina
Israel
Ai Cập
Ma-rốc
Ấn Độ
Indonesia
Hàn Quốc
Nhật Bản
Thái Lan
Malaysia
Việt Nam
Trung Quốc, Cộng hòa Nhân dân
Đài Loan
Iran
Bangladesh
Không thể gửi yêu cầu. Vui lòng thử lại sau.
Điện thoại & Fax
+31 548 2... quảng cáo
Những tin rao vặt này cũng có thể bạn quan tâm.
Quảng cáo nhỏ
Máy cắt laser TRUMPF TruLaser 3030 Fiber L81.Year 2019 / 4 KW. Very clean and top machine
more images
Ba Lan Ba Lan
9.474 km
Máy cắt laser
TRUMPF TruLaser 3030 Fiber L81.Year 2019/ 4 KW. Very clean and top machine
Người bán đã được xác minh
Quảng cáo nhỏ
Máy kéo dây nhiều sợi - khô SKET / MILL 8 BLOCK
Đức Norderstedt
9.293 km
Máy kéo dây nhiều sợi - khô
SKET / MILL8 BLOCK
Máy cắt laser TRUMPF TruLaser 3030 L20
Đức Đức
Máy cắt laser
TRUMPFTruLaser 3030 L20
Máy dải cạnh SCM Olimpic 500 HT Olimpic 500 HT
Đức Teisendorf
Máy dải cạnh
SCM Olimpic 500 HTOlimpic 500 HT
Người bán đã được xác minh
Máy mài chải Fladder Gyro 300 VAC M Fladder Fladder Gyro 300 VAC Ex.
Đức Đức
Máy mài chải Fladder Gyro 300 VAC M
FladderFladder Gyro 300 VAC Ex.