Otinus LWH-1000-N Gefasst SUP 20S
Năm sản xuất
2024
Tình trạng
Mới
Vị trí
Bydgoszcz Ba Lan
Máy hàn laser cầm tay 1000W Otinus LWH-1000-N Gefasst SUP 20S
more Images
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Máy hàn laser cầm tay 1000W
Nhà sản xuất:
Otinus
Mô hình:
LWH-1000-N Gefasst SUP 20S
Năm sản xuất:
2024
Tình trạng:
mới
Giá & Vị trí
Vị trí:
Karola Szajnochy 14b, 85-738 Bydgoszcz, Polska Ba Lan
Mô tả
Handheld laser welder LWH-1000-N Gefasst SUP 20S
The kit includes:
- laser welder with built-in cooling system
- welding gun with adjustable focal length and an accessory kit
- fiber laser source of MAX Photonics
- automatic wire feeder
- set of cords
- starter kit of protective lenses and nozzles
Specifications
- Laser source output 1000 W
- Laser wavelength 1064 nm
- Welding speed up to 120 mm/s
- Power supply 230 Hz
- Dimensions (including the laser head holder) 630x1300x1500 mm
Price included
One-day training along with machine installatio
- 1 day up to 8 hours – machine installation and operational training.
Gefasst SUP 20S laser head - Welding and cutting
Operation
Godpfx Aohufigocdjit
Application
Sources specifications
1000 W
- Mild steel: up to 3mm
- Stainless steel: up to 3mm
- Aluminum: 2mm
- Brass: 0,8 – 1mm
1500 W
- Mild steel: up to 4mm
- Stainless steel: up to 4mm
- Aluminum: 3mm
- Brass: 1mm
2000 W
- Mild steel: up to 5mm
- Stainless steel: up to 5mm
- Aluminum: 4mm
- Brass: 2mm
3000 W
- Mild steel: do 8 mm
- Stainless steel: do 8 mm
- Aluminum: 7 mm
Structure
Pronciple of operation
Nhà cung cấp
Đã đăng ký từ: 2021
87 Quảng cáo trực tuyến
Gọi điện
Gửi yêu cầu
đấtus
Đức
Áo
Thụy Sĩ
Hoa Kỳ
Vương quốc Anh
Pháp
Bỉ
Tây Ban Nha
Mexico
Ý
Hà Lan
Ba Lan
Liên bang Nga
Belarus (Cộng hòa Belarus)
Ukraina
Estonia
Thổ Nhĩ Kỳ
New Zealand
Ai-len
Cộng hòa Séc
Đan Mạch
Phần Lan
Thụy Điển
Na Uy
Luxembourg
Hy Lạp
Litva
Latvia
Iceland
Bồ Đào Nha
Braxin
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Rumani
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Bắc Macedonia
Bosnia và Hercegovina
Israel
Ai Cập
Ma-rốc
Ấn Độ
Indonesia
Hàn Quốc
Nhật Bản
Thái Lan
Malaysia
Việt Nam
Trung Quốc, Cộng hòa Nhân dân
Đài Loan
Iran
Bangladesh
Không thể gửi yêu cầu. Vui lòng thử lại sau.
Điện thoại & Fax
+48 52 30... quảng cáo
Những tin rao vặt này cũng có thể bạn quan tâm.
Quảng cáo nhỏ
Bộ làm mát nhiệt độ (TCU) Single Compact WK3-160-9-50 (IM160F)
more images
Đức Hochdorf
9.479 km
Bộ làm mát nhiệt độ (TCU)
SingleCompact WK3-160-9-50 (IM160F)
Quảng cáo nhỏ
Đức Velen
9.550 km
Máy khoan từ
StahlgruppeSG 450 M
Giá đỡ SANDERS SLB 15 to. - 1200 mm
Đức Niederlangen
Giá đỡ
SANDERSSLB 15 to. - 1200 mm