LARA CDCH-1400
Năm sản xuất
2018
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Piera Tây Ban Nha
Kéo cắt ngang băng LARA CDCH-1400
more Images
LARA CDCH-1400
LARA CDCH-1400
LARA CDCH-1400
LARA CDCH-1400
LARA CDCH-1400
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Kéo cắt ngang băng
Nhà sản xuất:
LARA
Mô hình:
CDCH-1400
Năm sản xuất:
2018
Tình trạng:
rất tốt (đã qua sử dụng)
Giá & Vị trí
Vị trí:
Carrer Newton 9, 08784 Piera, España Tây Ban Nha
Mô tả
LARA CDCH-1400 SHEAR (year 2018)
With discharge table.
Main Features
• Hydraulic cross-cut shear
• Hydraulic drive
• Robust design for continuous operation
• Clean and precise cutting of metal strip
• Integrated discharge table
• Facilitates evacuation of scrap and off-cuts
• Improves ergonomics and orderliness on the line
• Keeps the work area clear
• Heavy-duty industrial construction
• Rigid and stable frame
• Designed to be integrated at the same height as the LARA feeder/straightener
• Easy integration into existing lines
• Safety system
• Integrated into the line control system
• Designed in compliance with CE standards
Work Materials
• Carbon steel
• Stainless steel
• Aluminum and light alloys
Gjdoy Edlhopfx Al Teub
Main Technical Data
• Maximum working width: up to 1,400 mm
• Type of drive: hydraulic
• Working pressure: 4–6 bar (pneumatic control system)
• Power supply: 400 V / 50 Hz