Evolutioner CNC slant bed lathe machine TCK50A500
giá cố định chưa bao gồm thuế GTGT
Năm sản xuất
2024
Tình trạng
Mới
Vị trí
Wrocław Ba Lan
Máy tiện CNC Evolutioner CNC slant bed lathe machine TCK50A500
more Images
YouTube video
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Máy tiện CNC
Nhà sản xuất:
Evolutioner
Mô hình:
CNC slant bed lathe machine TCK50A500
Năm sản xuất:
2024
Tình trạng:
mới
Giá & Vị trí
Vị trí:
Wrocław, Poland Ba Lan
Mô tả
CNC lathe machine TCK 50A500 with slant bed, 12 positions turret, hydraulic chuck and tail-stock, chip conveyor, parts catcher - is perfect machine for your turning operations. You can choose it in standard set or add desired option.
We can make it with GSK CNC system, Siemens or Fanuc as option
Gbodpfxot Ef I Uo Abael
Max. Swing over bed -560mm
Max. Swing over bed -260mm
Max. disc machining diameter - 400mm
Max. turning length - 500mm
Spindle end type A2-6
Spindle through hole diameter -66mm
Bar diameter -55mm
Hydraulic chuck -10 inches
Spindle limit speed -3000rpm
Tail-stock sleeve diameter -70mm
Tail-stock sleeve inner hole taper Mohs 5#
Tail-stock sleeve stroke -80mm
Knife square size -25mm
Main motor power -11kW
Machine net weight -3000 kg
Dimensions (L×W×H) - 2700*2000*2000 mm