DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
Năm sản xuất
2023
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Đức Đức
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
more Images
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
Thông tin về máy móc
Tên máy:
DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY
Nhà sản xuất:
DN SOLUTIONS
Mô hình:
PUMA TT2100SYY
Năm sản xuất:
2023
Tình trạng:
sẵn sàng sử dụng (đã qua sử dụng)
Giá & Vị trí
Vị trí:
, Đức Đức
Gọi điện
Chi tiết kỹ thuật
Công suất động cơ trục chính:
22.000 W
Tốc độ trục chính (tối đa):
5.000 vòng/phút
Khoảng cách di chuyển trục X:
165 mm
Khoảng cách di chuyển trục Y:
100 mm
Khoảng cách di chuyển trục Z:
700 mm
Tổng chiều cao:
2.250 mm
Tổng chiều rộng:
2.360 mm
Nhà sản xuất bộ điều khiển:
FANUC
Chiều dài sản phẩm (tối đa):
3.880 mm
Số lượng trục:
8
Chi tiết về đề nghị
ID tin đăng:
A21445677
Số tham chiếu:
DE-TUR-PUM-2023-00002
Cập nhật:
lần cuối vào ngày 24.03.2026
Mô tả
This 8-axis DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY was manufactured in 2023. As new, showroom model. It features a twin-spindle and twin-turret configuration, with a maximum spindle speed of 5,000 RPM and a bar capacity of 65 mm. The machine is equipped with 24 turret stations and high-rigidity linear roller guides for enhanced stability. If you are looking to get high-quality turning capabilities, consider the DN SOLUTIONS PUMA TT2100SYY turn-mill centre we have for sale. Contact us for further details.
• Chuck size: 8" (204 mm)
• Bar capacity: 65 mm
• X1/X2 travel: 165 / 100 mm
• Z1/Z2 travel: 700 / 700 mm
• Y1/Y2 travel: 30 / 40 mm
• Spindle motor power: 22 / 18.5 / 15 kW