DECKEL MAHO DMP60SDECKEL MAHO
DMP60S
DECKEL MAHO DMP60S
DECKEL MAHO
DMP60S
Năm sản xuất
2004
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Đức
Thông tin về máy móc
- Tên máy:
- DECKEL MAHO DMP60S
- Nhà sản xuất:
- DECKEL MAHO
- Mô hình:
- Năm sản xuất:
- 2004
- Tình trạng:
- sẵn sàng sử dụng (đã qua sử dụng)
- Giờ vận hành:
- 86.963 h
Giá & Vị trí
- Vị trí:
- , Đức
Gọi điện
Chi tiết kỹ thuật
- Khoảng cách di chuyển trục X:
- 700 mm
- Khoảng cách di chuyển trục Y:
- 460 mm
- Khoảng cách di chuyển trục Z:
- 560 mm
- Số lượng trục:
- 5
Chi tiết về đề nghị
- ID tin đăng:
- A21118372
- Số tham chiếu:
- DE-MIL-DEC-2004-00007
- Cập nhật:
- lần cuối vào ngày 30.01.2026
Mô tả
This 5-axis DECKEL MAHO DMP60S was manufactured in 2004, featuring a vertical machining center with X 760 mm, Y 460 mm, and Z 560 mm travels. It includes a NC rotary axis, NC swivel milling head, and a tool magazine with 60 positions for HSK-A 63. Additional features include an internal coolant supply, chip conveyor, and a paper belt filter system. Consider the opportunity to buy this DECKEL MAHO DMP60S vertical machining center. Contact us for more information about this machine.
• Axes: A-axis NC rotary; B-axis NC swivel milling head; V-axis for 6th-side machining
• Tool magazine: 60 positions, HSK-A 63
• Internal coolant supply
Additional equipment
Giedpfx Asyftqfocdjt
• Chip conveyor
• Tailstock
• Bar feeder
• Hainbuch chuck up to Ø65
• Paper belt filter system