ARO CS*SW560-PNET CU
Năm sản xuất
2015
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Ennepetal Đức
Súng hàn với robot thích nghi ARO CS*SW560-PNET CU
more Images
ARO CS*SW560-PNET CU
ARO CS*SW560-PNET CU
ARO CS*SW560-PNET CU
ARO CS*SW560-PNET CU
ARO CS*SW560-PNET CU
ARO CS*SW560-PNET CU
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Súng hàn với robot thích nghi
Nhà sản xuất:
ARO
Mô hình:
CS*SW560-PNET CU
Năm sản xuất:
2015
Tình trạng:
gần như mới (đã qua sử dụng)
Giá & Vị trí
Vị trí:
Pregelstraße 27, 58256 Ennepetal, Deutschland Đức
Mô tả
Servo-motorised 3G-X-forceps / modular welding gun for robots
was mounted on KUKA robots - the adaptation to such is included
Electrode force max. 6kN at 500mm radius
X-tongs for Cu-arms with diameter 54mm
MF transformer 560V / 1kHz, 56kVA
Ratio 1:70 - U20, 7.2V
with measuring coil 150 mV / kA and thermal switch
Servomotor 8-pole 300V - 20kN maximum power
Working stroke 95mm + 10mm reserve
PDIV display Resolver 8-pin
Spindle pitch 5mm
Electrode arm for 3G pliers, projection approx. 400mm
with brake (24VDC 1A) as required for KUKA robot