ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
giá cố định chưa bao gồm thuế GTGT
Tình trạng
Đã qua sử dụng
Vị trí
Borken Đức
Máy thử nghiệm vật liệu ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
more Images
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
Thông tin về máy móc
Tên máy:
Máy thử nghiệm vật liệu
Nhà sản xuất:
ZwickRoell
Mô hình:
BT1-FR050TH.A1K
Tình trạng:
rất tốt (đã qua sử dụng)
Giá & Vị trí
Vị trí:
Einsteinstraße 8a, 46325 Borken, Deutschland Đức
A19850805
Số tham chiếu:
Mô tả
Note: PC not included!!
Highlights:
- Test force: 50 kN (tension/compression)
- High-precision TC-MODCSCC module for strain gauge load cells (4- & 6-wire)
- Measuring range: 0.2 – 165% of nominal value, data acquisition up to 500 Hz
- Maximum resolution: up to 297,000 points (at 50 Hz)
- Positioning repeatability: ±10 µm
- Crosshead speed: 0.0005 – 600 mm/min
- Robust construction
- Compact dimensions: 1,814–2,688 mm height, 936 mm width, 722 mm depth
- Low noise: 59 dB(A)
- Ambient conditions: +10 to +35 °C, humidity 20–90%
Special features:
- Ideal for research, development, or industrial material testing
Dimensions & weight:
Load frame:
- Test force (tension/compression): 50 kN
- Load frame height: 1,714 mm
- Overall height: 1,814 – 2,688 mm
- Load frame width: 760 mm
- Overall width: 936 mm
- Load frame depth: 477 mm
- Overall depth: 722 mm
Weight:
- With electronic unit: 230 kg
- With typical accessories: approx. 300 kg
Condition: used
Scope of delivery: (see picture)
- ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K testing machine
- Operating manual
Gbsdpow S Hvzsfx Abaol
(Specifications are subject to change and errors excepted!)
If you have any questions, we are happy to answer them by phone.
Tin đăng này được dịch tự động. Có thể có lỗi dịch thuật.
Nhà cung cấp
Đã đăng ký từ: 2012
601 Quảng cáo trực tuyến
Trustseal icon
Gọi điện
Gửi yêu cầu
đấtus
Đức
Áo
Thụy Sĩ
Hoa Kỳ
Vương quốc Anh
Pháp
Bỉ
Tây Ban Nha
Mexico
Ý
Hà Lan
Ba Lan
Liên bang Nga
Belarus (Cộng hòa Belarus)
Ukraina
Estonia
Thổ Nhĩ Kỳ
New Zealand
Ai-len
Cộng hòa Séc
Đan Mạch
Phần Lan
Thụy Điển
Na Uy
Luxembourg
Hy Lạp
Litva
Latvia
Iceland
Bồ Đào Nha
Braxin
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Rumani
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Bắc Macedonia
Bosnia và Hercegovina
Israel
Ai Cập
Ma-rốc
Ấn Độ
Indonesia
Hàn Quốc
Nhật Bản
Thái Lan
Malaysia
Việt Nam
Trung Quốc, Cộng hòa Nhân dân
Đài Loan
Iran
Bangladesh
Không thể gửi yêu cầu. Vui lòng thử lại sau.
Điện thoại & Fax
+49 2861 ... quảng cáo
Những tin rao vặt này cũng có thể bạn quan tâm.
Quảng cáo nhỏ
Trung tâm gia công MIKRON VCP 800 W
more images
Đức Aach
9.549 km
Trung tâm gia công
MIKRONVCP 800 W
Người bán đã được xác minh
Quảng cáo nhỏ
Máy làm lạnh Used Chiller MTA - 22 kW | With warranty
Ba Lan Łęczna
8.487 km
Máy làm lạnh
Used ChillerMTA - 22 kW | With warranty