Holzhäcksler RR150THX 150mm
Máy hủy tài liệu xăng dầu E-Star
SCHORR
Holzhäcksler RR150THX 150mm
Năm sản xuất
2025
Tình trạng
Đã qua sử dụng
(hoạt động hoàn toàn)
Vị trí
Schüttorf
Thông tin về máy móc
- Tên máy:
- Nhà sản xuất:
- SCHORR
- Mô hình:
- Holzhäcksler RR150THX 150mm
- Năm sản xuất:
- 2025
- Tình trạng:
- đã qua sử dụng
- Tính năng hoạt động:
- hoạt động hoàn toàn
- Giờ vận hành:
- 18 h
Giá & Vị trí
- Vị trí:
- Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland
Gọi điện
Chi tiết về đề nghị
- ID tin đăng:
- A19100001
- Số tham chiếu:
- RR150THX 150mm
- Cập nhật:
- lần cuối vào ngày 20.06.2025
Mô tả
✅ Used & in stock ✅ Up to 150mm branch thickness ✅ Shipping available
Powerful wood chipper in top condition for sale!
The device is in very good condition and ready for immediate use.
Condition: Used, very good
Operating hours: 22h
Year of manufacture: 2025
SCHORR WOOD CHIPPER 150MM BRANCH THICKNESS RR150THX
Powerful wood chipper for branches up to 15cm in diameter. Extremely robust and compact.
-- 420 cc gasoline engine with 12.4 HP
-- Self-feeding, no need to push
-- 360° discharge
-- With drawbar
-- Highly user-friendly
-- Extremely robust and reliable
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL ENGINE
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
HIGH MOBILITY
Technical Specifications
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Manufacturer's model number: RR150THX
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. branch thickness: 150mm
Chopping type: Drum, self-feeding
Number of blades: 2 + 1 counter blade
Weight: 255kg
Basic dimensions
Overall length: 2700mm
Overall width: 1218mm
Overall height: 1424mm
Discharge angle: 360º
Engine
Displacement: 420cc
Maximum power: 9.1kW / 12.4hp
Starter: Recoil starter
Gedpfx Ajwh Rnbecdsit
Our competent team is happy to answer any questions you may have about the SCHORR WOOD CHIPPER 150MM BRANCH THICKNESS RR100THX. We look forward to hearing from you and providing advice.
Tin đăng này được dịch tự động. Có thể có lỗi dịch thuật.
Condition: Used, very good
Operating hours: 22h
Year of manufacture: 2025
-- 360° discharge
-- With drawbar
-- Highly user-friendly
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL ENGINE
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
HIGH MOBILITY
Technical Specifications
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. branch thickness: 150mm
Weight: 255kg
Basic dimensions
Overall length: 2700mm
Overall width: 1218mm
Overall height: 1424mm
Discharge angle: 360º
Engine
Displacement: 420cc
Maximum power: 9.1kW / 12.4hp
Starter: Recoil starter
Gedpfx Ajwh Rnbecdsit
Những tin rao vặt này cũng có thể bạn quan tâm.
Quảng cáo nhỏ
Schüttorf
9.517 km
SCHORRHolzhäcksler RR150THX 150mm
Quảng cáo nhỏ
Siedlce
8.515 km
Mũi khoan ngang cho gỗ
CORMAKWiertarka pozioma LBM290/400V
Forst
1 x silo nhôm 94 m³ ø 3.000 mm